logo

Pompy ciepła

Systemy typu split i monoblok

Dalej

Pompy ciepła


Systemy typu split i monoblok

Proponujemy instalacje pompy ciepła typu powietrze-woda.

Powietrzne pompy ciepła – to system, który pobiera energię cieplną z powietrza atmosferycznego i oddaje ją do instalacji grzewczej budynku. W ten sposób pozyskuje czystą, ekologiczną energię przy niewielkich kosztach energii elektrycznej służącej do zasilenia sprężarki. Jest ona wykorzystywana do ogrzewania budynku, wody użytkowej, a także do chłodzenia pomieszczeń w czasie upałów.

Zasada działania pompy ciepła typu powietrze-woda nie jest skomplikowana. Powietrze atmosferyczne oddaje swoją energię cieplną w parowniku do czynnika chłodniczego, który zaczyna zmieniać swój stan skupienia z cieczowego na gazowy, a następnie trafia do sprężarki. Pod wpływem sprężania rośnie ciśnienie, jak również temperatura czynnika chłodniczego. Gorący czynnik w stanie gazowym dostaje się do skraplacza, gdzie oddaje swoją energię cieplną do czynnika grzewczego, czyli wody. Po oddaniu ciepła czynnik chłodniczy ulega skropleniu, a następnie trafia do zaworu rozprężnego, w którym spada jego ciśnienie. Z zaworu rozprężnego czynnik kierowany jest do parownika i cykl się powtarza.

Charakterystyka oferty

Powietrzna pompa ciepła

Typy pomp ciepła

Obecnie na rynku produkuje się 2 typy systemów, które różnią się od siebie konstrukcją.

  • Powietrzna pompa ciepła typu split – składa się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej połączonych ze sobą rurami chłodniczymi.
  • Powietrzna pompa ciepła typu monoblok – składa się z 1 modułu, w którym zainstalowane są wszystkie elementy, tj. sprężarka, skraplacz, parownik, wentylator, zawór rozprężny.
dobór urządzen

Doradztwo

Żeby pompa ciepła działała na miarę naszych oczekiwań należy dobrać urządzenie o odpowiedniej wydajności dla rozpatrywanego budynku.

Zaufali nam


Z dumą prezentujemy wybranych klientów

Partnerzy technologiczni


Korzystamy z najlepszych i najnowocześniejszych rozwiązań na rynku

Czy wiesz że


Frank Freshowe ciekawostki

author

Człowiek średnio 90% swego życia spędza w budynkach dlatego sprawna wentylacja jest podstawą dobrego samopoczucia.

author

W ciągu godziny wydychamy od 5 do 20 gram pary wodnej.

author

Człowiek w ciągu godziny zużywa do oddychania około 20m3 powietrza.

author

Dawniej w domach o nieszczelnych oknach i pojedynczych szybach powietrze wymieniane było w pomieszczeniach nawet do siedmiu razy w ciągu godziny. Dzisiaj w docieplonych budynkach o szczelnych oknach, nie mamy czym oddychać, gdyż powietrze w pokojach wymienia się rzadziej niż raz na godzinę!

author

Mikrouchył (mikrowentylacja) to funkcja okna zapewniająca dopływ powietrza do pomieszczenia. Jest to stały lecz zbyt mało przewidywalny dopływ powietrza, gdyż w zależności od stopnia przechyłu klamki skrzydło okna może zostać rozszczelnione mniej lub bardziej. Ilość powietrza, która dostaje się do pokoju poprzez mikrowentylację jest niewystarczająca do zapewnienia odpowiedniej ilości świeżego powietrza, a tym samym nie może być traktowana jako rozwiązanie problemów wentylacyjnych.

author

Ze względu na nową politykę energetyczną na przełomie lat 80. i 90. w budownictwie zaczęto stosować szczelne profile okienne oraz systemy dociepleń budynków. Przy braku odpowiedniej wentylacji doprowadziło to do drastycznego ograniczenia intensywności wentylacji i w konsekwencji spowodowało obniżenie warunków sanitarno-higienicznych w pomieszczeniach. Symptomy te określone są jako "syndrom chorych budynków".

author

W przypadku mieszkań i domów wentylacja kształtuje warunki sanitarno-higieniczne w pomieszczeniach. Z powietrzem zewnętrznym dostarczany jest tlen niezbędny w procesach oddychania i spalania paliw w domowych urządzeniach grzewczych i kuchennych. Z powietrzem wywiewanym usuwane są zanieczyszczenia występujące w postaci gazów, pary, pyłów i mikroorganizmów.